Powłoki ochronne lakieru są trwałym oraz skutecznym sposobem na zabezpieczenie Twojego samochodu. Stosowane obecnie – ze względów ekologicznych – miękkie lakiery są bardzo podatne na wszelkie zarysowania, do których może dojść nawet podczas procesu mycia. Z tego względu zaczęto stosować powłoki ceramiczne, które skutecznie chronią lakier. Zapewnia skuteczną ochronę nawet do 5 lat. Warto nadmienić, że powłoka ceramiczna ma również wiele innych zalet:
- chroni przed czynnikami atmosferycznymi
- nadaje niezwykłej szklistości
- podbija głębię lakieru
- zdecydowanie ułatwia pielęgnację samochodu
- znacznie ogranicza zabrudzenia
Pytanie jak dbać o lakier w samochodzie, niejednemu kierowcy spędza sen z powiek. Mimo wszelkich zabiegów i starań trudno bowiem zachować lakier samochodu w idealnym stanie. Skutecznym rozwiązaniem jest powłoka ceramiczna. Nakładanie powłoki oraz działanie wciąż rodzi szereg pytań dlatego dziś odpowiemy na każde z nich.
Zacznijmy od tego co to jest powłoka ceramiczna. Są to preparaty, które służą do zabezpieczania samochodu.
Powłoka ceramiczna –najważniejsze zalety
Przede wszystkim jest to długotrwała ochrona lakieru. Powłoka po nałożeniu utrzymuje się nawet do kilku lat. Wosk samochodowy, również będący popularnym sposobem na zabezpieczanie lakieru, utrzymuje się znacznie krócej, ponieważ jedynie przez kilka miesięcy. Drugą, niezaprzeczalną zaletą jest bardzo wysoki stopień twardości. Dzięki temu powłoka ceramiczna skutecznie chroni lakier przed drobnymi zarysowaniami, uszkodzeniami oraz działaniem takich negatywnych czynników, jak kwaśne deszcze, promieniowanie UV, soki drzew. Obecność powłoki nie sprawia, że lakier staje się niezniszczalny, ale dzięki temu rozwiązaniu jest zdecydowanie mniej podatny na zarysowania.
Powłoka ceramiczna – jak działa
Powłoka ceramiczna po nałożeniu tworzy warstwę ochronną, która daje niesamowity, szklisty efekt wizualny. Samochód często wygląda lepiej, niż w dniu opuszczeniu salonu. I będzie wyglądać lepiej nawet w codziennym użytkowaniu. Działanie powłoki ceramicznej polega bowiem na tym, że zapobiega ona tak intensywnemu przywieraniu brudu i owadów. Powłoka ceramiczna jest również hydrofobowa, a to oznacza że odpycha cząsteczki wody, co można zauważyć w postaci dużych, natychmiast ściekających kropli.
Jak nakłada się powłokę ceramiczną?
To czasochłonny i skomplikowany proces, który warto zostawić naszym specjalistom z VCentrum. Zanim nałoży się powłokę ceramiczną na samochód, najpierw należy samochód dokładnie umyć a lakier odtłuścić. Jednak, co bardziej istotne, lakier musi być pozbawiony wszelkich, nawet najmniejszych rys. Koniecznym jest zatem polerowanie lakieru, a to już jest operacja czasochłonna wymagająca wiedzy, doświadczenia oraz niezbędnych narzędzi, którymi dysponuje nasz dział detalingu w VCentrum.
Tego typu zabezpieczenie może być również nakładane na pozostałe elementy, takie jak felgi samochodu, lampy samochodu czy też szyby. Powłoką możemy również zabezpieczyć uszczelki, plastiki oraz elementy chromowane. Tym sposobem uzyskamy kompleksową ochronę całego samochodu, aby dłużej cieszyć się pięknym i świeżym wyglądem każdego elementu, a nie jedynie lakieru. Auto detailing – car spa I ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa I tel +48 22 264 32 50